בית פתוח
אמהות ותינוקות
פיזיותרפיה התפתחותית
אבחון וטיפול פסיכומוטורי
סדנאות מבוגרים
פרחי באך לילדים
גן עדן לילדים
אוטיזם ולקויות למידה
גידול בנים
קישורים

אוטיזם וליקויי למידה

אוטיזם,  PDD , קשיי תקשורת אחרים, וליקויי הקשבה

    
בעולם המערבי ליקויים התפתחותיים ותקשורתיים הפכו למגפה רפואית כאשר הסיבה לא ידועה ומסתורית, או שלא מקדישים לזה מחשבה. לפי הסטטיסטיקה אחד ממאה ילדים מאובחן כ'אוטיסט'. אחד משלושה ילדים מפתח היפראקטיביות וליקויי למידה... הסימפטומים נראים כליקוי נאורולוגי (ליקוי מוחי). רופאי ילדים טוענים שהסימפטומים הם תוצאה של מחלה שקשורה במערכת חיסונית. לעיתים קרובות בעיות בריאות  אחרות כמו בעיות נשימה, אלרגיות, כאילו שפעת, דלקות אוזניים חוזרות ובעיות עיקול הינם חלק מהתמונה.

סיכוי ריפוי
במהלך שלושים השנים האחרונות התפתחו גישות טיפוליות שונות שנועדו לעזור לילדים עם ליקויים התפתחותיים להתקדם ולהתרפא. במרכז שווי משקל פיתחנו גישה טיפולית ייחודית (אקולוגיה התפתחותית) שמתבססת על היכולת של מערכת העצבים המרכזית לוויסות עצמי.

היצר של הילדים לחקור להתנסות וללמוד באמצעות המערכת התפיסתית תחושתית מוטורית, היא המזון של המוח לוויסות עצמי. בטיפול אנחנו תומכים בילד לעשות זאת, על ידי הכנה של סביבה מגרה, מעניינת, ומזמינה, ובהשתתפות תוך הקשבה לפעילויות והיוזמות של הילד. כמו כן אנחנו עוזרים להורים להבין את החוקיות ההתפתחותית של וויסות עצמי וכיצד ליצור סביבה אקולוגית משפיעה ומשמעותית בבית, זאת כדי לאפשר את  תהליך ההתפתחות והריפוי.

אנו מאמינים שגישה טיפולית אינה מהלך חינוכי, אלה שטיפול נכון צריך לתת  גירויי התפתחותי נכון שבעקבותיו יבוא הריפוי.
בברכה,
גבי פלד