בית פתוח
אמהות ותינוקות
פיזיותרפיה התפתחותית
אבחון וטיפול פסיכומוטורי
סדנאות מבוגרים
פרחי באך לילדים
גן עדן לילדים
אוטיזם ולקויות למידה
גידול בנים
קישורים

גידול בנים זכרים

לגדל בנים                                                                                                                  

מסתורי הזכרים-הבנים-הגברים
להבין את התנהגות הבנים
מדוע בנים-זכרים הם כל כך: קולניים, כוחניים, תזזיתיים, תחרותיים, נעלבים, רגישים, פוגעים, נפגעים, מתקשים בהתארגנות, בחברתיות, בסדר, במשמעת? מדוע כ-80%  מהילדים שמקבלים טיפולים במסגרות החינוכיות , תרופות, עונשים, השעיות, וכו׳ הם בנים(זכרים)?                

לכאורה
 אמורים כל הגברים להעריך, להעריץ נשים. כל הגברים נולדו לאשה. כל הגברים גודלו, וטופלו לאורך ילדותם על ידי אימהות, סבתות, מטפלות, גננות, מורות, אחיות, פסיכולוגיות, מרפאות בעיסוק, וכו'. ולמרות כול אלה ולמרבה הפלא, 
 כול הנשים  מאוימות על ידי הגברים רוב החיים.
זה מטורף!!
אף אישה לא מרגישה בטוחה להסתובב במרחב לבדה. רוב הנשים חוו הטרדות מיניות מכול מיני סוגים, על ידי כל מיני גברים, כולל אלימות ברמות שונות. איך הופך התינוק הזכר החמוד והמתוק לגבר מאיים, מתוסכל, חסר ביטחון, אלים, וכו'? אז איפה אנחנו טועים? האם אנחנו טועים?

האבא                
בעידן ה"אין זמן"  האבות נוכחים מעט  זמן עם הילדים. מרגע הלידה ברוב המקרים הופך האבא לעוזר של אימא. לאורך היום רוב הזמן הזכרים רחוקים מהילדים. כיצד החוסר בדמות זכרית- גברית משפיעה על התפתחות הבנים?

האימא
רוב האימהות בוחרות- נאלצות לחזור לעבוד כמה חודשים אחרי הלידה. ואז, הם מוסרות את התינוק שלהם לאימא אחרת, (שקוראים לה אולי מטפלת) והיא מוסרת את הילד שלה לאימא אחרת, (שקוראים לה אולי גננת) והיא מוסרת את הילד שלה לאימא אחרת, (שאולי קוראים לה מורה) וכו'. אנחנו מוצאים סוגים שונים של סידורים לילדים ולמעשה אנחנו מסדרים אותם ואותנו. זה כמו לבנות בנין רב קומות ו'לחפף' בהקמת היסודות. איך זה משפיע על ילדים בכלל ובנים בפרט?                                              
             

אקולוגיה התפתחותית                                                       

שנות הילדות                        
שנות ילדותו של האדם הן השנים המעצבות את חיו. שנים אילו ישפיעו על אופיו, בריאותו , תחושת המסוגלות שלו, יכולותיו החברתיות, ומידת הצלחתו  במימוש יכולותיו וכישרונותיו. לווי  נכון והבנה מעמיקה בעולמו הפנימי של הילד הבן- הזכר, בשלב מוקדם, תעזור לילד להתפתח מילדות, להתבגרות, לבגרות, וכך, להפוך לגבר אחראי, עצמאי, שמח, רגיש, בטוח ומרוצה.
 • כיצד לדייק ולהתאים את הליווי של ההורים לצרכים הייחודיים של הבנים?
 • כיצד ניתן לעזור לנשים להבין את התנהגות הבנים- הגברים ולפתח כלים יעילים לתקשורת חיובית יותר?
 • איך אפשר לעזור לאבות לממש את אבהותם ולהשפיע מהזכריות הטובה שלהם על הבנים?

סדנת גידול בנים - מנחה - יורם פלד

שנים רבות שאני חוקר את נפלאות עולם הזכרים ,מטפל בילדים, נוער, ומבוגרים בעבודה פסיכומוטורית, במרכז 'שווי משקל'. דרך החקר הזה, גיליתי עולם שלם של ידע, ששופך אור על סוגים שונים של דפוסי התנהגות שקשורים בהתפתחות והתנהגות האדם. לדוגמא למדתי שהרבה יותר מלמד להתבונן בדפוס הזכרי ואו הנקבי שממנו אנחנו פועלים, ולא רק להסתכל על גברים-נשים בנים בנות. יותר מלמד לראות האם אנחנו פועלים  מדפוס זכרי או נקבי. דבר שיכול להסביר הרבה  על התנהגויותינו. עם ילדים הסתכלות שכזאת  מאפשרת לנו לדעת איך להגיב  מדויק יותר, ובכך להיות יעילים יותר במשימה הקשה והנהדרת של גידול ילדים בכלל, ובנים בפרט.

אני מזמין אתכם להצטרף אלי לסדנא ייחודית לגלות ביחד איתי את עולם התוכן של הזכרים.
מה בסדנא?
הסדנא מחולקת ל-8 מפגשים כל מפגש מוקדש לנושא אחד.
בכל מפגש יוצג הנושא בצרוף שלל דוגמאות.
בכל שלב המשתתפים מוזמנים לשאול שאלות  ולקחת חלק פעיל במפגש.

נושאי הסדנא:
 • זכריות נקביות (מבוא)
 • אימהות
 • אבהות
 • פחדים
 • גבולות
 • משחקי בנים
 • הקשבה
 • חברתיות
 
אורך המפגשים כשעתים

הרשמה ופרטים נוספים     yoyoram7@gmail.com
או להשאיר הודעה בטלפון - 052-3223179